Реклама / Ads
28| 7154 |10.01.2014 ПОЛИТИКА

Правителството коригира бюджета

.
Дни след обнародването на Закона за държавния бюджет първите корекции по него са на път да станат факт. 7 министерства ще получат близо 60 милиона лева за финансиране на допълнителни разходи, които не фигурират в одобрените им от парламента разчети.
 

Част от тези разходи бяха ясни още при дебатите около приемането на бюджета и одобряването им със закъснение е пример за недобро планиране. Има обаче и добра новина - подобни корекции в разходите досега не бяха публични и се правеха по усмотрение на финансовия министър вместо с решение на правителството.

Промените станаха ясни, след като на сайта на финансовото министерство бе публикувано проектопостановление за изпълнението на държавния бюджет за 2014 г. То определя в детайли правилата за разпределение на бюджетните средства и по закон се приема най-късно до месец след обнародването на държавния бюджет. С най-много извънредни разходи ще започне годината външно министерство.

Екипът на Кристиан Вигенин ще получи допълнително 17.4 милиона лева за финансиране на вноски в международни нетърговски организации и дейности и още 5 милиона лева за разходи, свързани със сделки с имоти в чужбина. Извънредните разходи възлизат на 20% от одобрените от депутатите разходи на външно министерство и ще се финансират през централния бюджет.

15 милиона лева допълнително за изготвяне на устройствени планове и кадастрални карти и регистри ще получи и новото Министерство на инвестиционното проектиране. Одобрените от парламента разходи на МИП възлизат на 25 милиона лева, с допълнителната субсидия ще стигнат 40 милиона. 7 милиона лева допълнително за финансиране на фонда за лечение на деца и фонда за асистирана репродукция получава и здравното министерство.

Министерството на вътрешните работи ще разполага с 6 милиона повече за осигуряване на безопасността на движението, правосъдното министерство ще получи нови 6 милиона лева за финансиране на текущи разходи.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 23| 4583 |03.11.2025 Бюджет 2026: Първият в евро, обещава стабилност, но буди тревога за социален застой . 1| 2871 |05.03.2025 Бюджетът влиза на първо четене в пленарната зала . 6| 6975 |14.01.2025 ПП внесе предложения за промени във временния закон за бюджета . 10| 6230 |22.12.2014 Правителството развърза кесията предколедно с 200 млн. лв.

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads