Реклама / Ads
29| 8024 |25.03.2014 СВЯТ

Изключиха Русия от Г-8

.
Русия беше изключена от списъка на най-богатите държави като наказания за действията на Москва в Крим.
 

Това съобщи председателят на Европейския съвет Херман ван Ромпой, цитиран от Франс прес.

На извънредна среща, свикана от президента на САЩ Барак Обама в Хага, лидерите се договориха да не участват в планираната за юни среща на Г-8 в Сочи и вместо това да се срещат без Русия в Брюксел.

Освен това, водещите световни икономики обявиха в официалното си изявление, че са готови да наложат санкции срещу Русия, ако Москва не понижи нивото на кризата в Украйна, която доведе до разстройване на отношенията.

Решението става на фона на размяна на санкции между Русия и западните страни и неотслабващо напрежение между Москва и Киев. По-рано руският външен министър Сергей Лавров коментира, че отпадането на формата Г-8 "няма да е голяма трагедия".
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 8226 |23.08.2025 Тръмп пак обмисля санкции срещу Русия, мирът в Украйна остава далеч след срещата в Аляска . 7| 28230 |18.06.2025 Зеленски напусна срещата на Г-7 без разговор с Тръмп – Канада обещава нова военна помощ за Украйна . 0| 5249 |10.06.2018 Путин: Русия не е напуснала Г-8 . 0| 5379 |08.06.2018 Тръмп: Русия трябва да се върне в ”Г-7”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads