Реклама / Ads
5| 7026 |29.05.2014 СВЯТ

Путин създава нов икономически съюз

.
Руският президент Владимир Путин е в столицата на Казахстан Астана за подписването на споразумение с колегите си от Беларус и Казахстан за създаването на нов икономически съюз, управляван от Москва.
 

 

Евразийският икономически съюз има за цел заздравяването на връзките между бившите съветски държави, които вече създадоха митнически съюз през 2010 г.

 

"Трите държави се съгласиха да гарантират свободното придвижване на стоки, услуги, капитали и работна сила, да се споразумеят относно политиката в ключови сектори на икономиката: енергетика, промишленост, селско стопанство и транспорт. С това се завършва създаването на най-големия общ пазар в района на Общността на независимите държави (ОНД), който ще бъде нов влиятелен център за икономическо развитие ", се казва в изявление на Кремъл.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 12601 |11.12.2025 Белгия е „новата“ Унгария: ЕС заплашва Брюксел с изолация заради заем за Украйна . 1| 2409 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане . 0| 2916 |10.12.2025 Намерен е мъртъв в Киев синът на първия космонавт на независима Украйна . 19| 2625 |09.12.2025 „Разпадащ се“ континент, ръководен от „слаби“ хора: Какво мисли Тръмп за Европа?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads