Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6471 | АРТ ДЖУНГЛА

Продадоха картина на Клод Моне за 110 милиона долара

”Купи сено” на Клод Моне
”Купи сено” на Клод Моне Източник: БГНЕС
Рекордна сума беше платена за картина на френския художник Клод Моне. Аукционът се проведе в Ню Йорк.
 

За рекордните 110,7 милиона долара беше купена картина от серията "Купи сено" на Клод Моне на търг в Ню Йорк.

 

Според аукционната къща "Сотбис" това е световен рекорд за художника и първата творба от импресионист, преминала границата от 100 милиона долара на търг.

Не се съобщават подробности за купувача. Известно е, че предишните собственици са купили картината през 1986 г. за два и половина милиона долара.

 

Друга картина от серията е била продадена през ноември 2016 г. от аукционната къща „Кристис" в Ню Йорк за малко над 81 милиона долара.

 

Последната продадена картина на Моне е една от осемте в частни ръце. Останалите 17 са в музеи, сред които музея "Метрополитън" и Института по изкуство в Чикаго.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
В Раковски избраха картината за папа Франциск 0| 6387 | В Раковски избраха картината за папа Франциск Непозната картина на Майстора се появи в галерията в Кюстендил 1| 6909 | Непозната картина на Майстора се появи в галерията в Кюстендил Откраднаха картина на Реноар във Виена преди търг за нея 0| 6070 | Откраднаха картина на Реноар във Виена преди търг за нея Продават картина, рисувана от Хитлер, за 60 000 евро 1| 9537 | Продават картина, рисувана от Хитлер, за 60 000 евро

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads