Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 8004 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

В комисия: Таванът на кешовите плащания остава 10 000 лв.

В комисия: Таванът на кешовите плащания остава 10 000 лв.
Таванът на плащанията в кеш да не бъде променян и да остане в размер на 10 000 лв., гласува днес Комисията по бюджет и финанси. Така предложението на ГЕРБ за намаляването му до 5000 лв. от 1 януари 2018 г. не бе прието.
 

Припомняме, че в първоначалния вариант на предложението за нови регулации бе записано намаляване на лимита за плащане в брой до 5000 лв. от 1 август 2017 г., след което той постепенно да стане 1000 лв. от началото на 2019 г. Тази идея обаче не бе възприета и самите вносители от ГЕРБ се отказаха от нея.

 

Предстои гласуване на второ четене в пленарна зала, където окончателно ще стане ясно дали ще има промяна в лимита на кешовите плащания.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
ГЕРБ склони: Лимитът на кешови плащания ще е 5000 лв. 1| 5805 | ГЕРБ склони: Лимитът на кешови плащания ще е 5000 лв. Лидерът на ДСБ: Тежък лобизъм е закона за ограничаване на разплащанията 0| 7511 | Лидерът на ДСБ: Тежък лобизъм е закона за ограничаване на разплащанията Земеделците се вдигат на бунт заради забавените плащания 2| 4183 | Земеделците се вдигат на бунт заради забавените плащания

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads