Реклама / Ads
0| 9756 |14.07.2017 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Лондон призна: Ще трябва да платим на ЕС 100 милиарда евро за Брекзит

.
За първи път Великобритания призна в писмен документ, че трябва да плати задълженията си към ЕС при излизането си от блока, опитвайки се да смекчи спора над т.нар. сметка за Брекзит, съобщи „Блумбърг“.
 

Правителството ясно показа, че ще работи заедно с ЕС, за да определим справедливо уреждане на правата и задълженията на Великобритания като излизаща страна членка“, каза заместник-министърът по Брекзит Джойс Анелей в четвъртък в писмено изявление пред парламента, в което изрично се говори за „финансовото споразумение“ с ЕС.


Правителството признава, че двете страни имат задължения за уреждане помежду си, които трябва да бъдат решени. Т.нар. сметка за излизане на Великобритания от ЕС се превърна в един от най-спорните въпроси в преговорите. В публичното пространство се спекулира, че сумата може да достигне 100 млрд. евро.


Министър-председателят на Великобритания Тереза Мей трябва да постигне съгласие с колегите си от ЕС по плащането, тъй като това е една от трите сфери, заедно с правата на гражданите и границата с Ирландия, по които ЕС изисква „достатъчен напредък“, преди да стартира преговори за бъдещата връзка на Великобритания с ЕС.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4562 |19.12.2017 Мей: Ще имаме собствени правила след Брексит . 0| 4873 |29.11.2017 Великобритания е готова да даде 50 млрд. евро на ЕС . 0| 4035 |20.09.2017 Мей ще предложи 20 млрд.евро за развода с ЕС . 0| 5148 |10.02.2017 Лондон ще плати 57 млрд. евро на ЕС за BREXIT

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads