Реклама / Ads
1| 6129 |10.10.2015 ЛАЙФ СТАЙЛ

10-минутни овации за Софийската опера в Япония

.
С пълна зала и бурни аплодисменти за спектакъла на операта „Турандот“ от Пучини днес започна турнето на Софийската опера в Япония.
 
Гостуването на трупата се очакваше в Токио с голям интерес. Преди повече от месец бяха разпродадени билетите за „Турандот“. С 10-минутни аплодисменти и викове Браво! публиката, изпълнила 2 303-местната зала Бунка Кайкан, възнагради изявата на националния ни оперен театър.

Толкова дълги аплодисменти рядко могат да се чуят тук, каза развълнуван българинът Стенли Танака, който от 20 години живее и работи в Насушиобара и беше пристигнал в Токио специално за спектакъла.


Малко са моментите, които могат да накарат мъжа да се насълзи, и това изпълнение беше един от тези моменти, сподели българският посланик в Япония Н.Пр. Георги Василев, цитиран от БНР.

 

Утре Софийската национална опера ще се представи за първи път и с руско заглавие пред японската публика – „Княз Игор“ от Бородин.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2642 |09.12.2025 Звезда от "Сексът и градът" се омъжи на 69 години . 1| 4620 |24.11.2025 Фреди е мъртъв, да живее Фреди . 1| 5890 |23.10.2025 Модел от OnlyFans задържан след въоръжен обир . 0| 5726 |20.10.2025 ChatGPT: скоро и с еротични умения

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads