Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 7449 | ЛАЙФ СТАЙЛ

Иранска кралица на красотата свали от поста норвежки министър

Иранска кралица на красотата свали от поста норвежки министър
Десният министър на риболова на Норвегия Пер Сандберг напусна поста си, след като стана ясно, че е е нарушил протоколите по сигурността, отивайки на почивка в Иран с новата си приятелка, родена в Иран бивша кралица на красотата.
 

Заместник-шефът на антимигрантската партия „Прогрес“, която е част от управляващата коалиция, призна, че е пътувал до Иран през юли с новата си 28-годишна приятелка Бахаре Летнес, без да информира предварително кабинета на премиера.

 

58-годишният политик също така е носел със себе си служебния си телефон. Норвежкото разузнаване редовно включва Иран в списъците като една от страните, които извършват шпионаж. Другите често присъстващи в тези списъци са Русия и Китай.

 

„Пер сам поиска да се оттегли и мисля, че това беше правилно решение“, каза премиерът Ерна Солберг пред репортери. „Той не е демонстрирал необходимия здрав разум, що се отнася до работа по сигурността“, допълни тя, цитира НТ.

 

Три пъти властите в Осло са отхвърляли молбата на Летнес за политическо убежище и в крайна сметка тя получава правото на гражданство в Норвегия, защото била заплашена от насилствено сключване на брак в Иран.

 

"Надявах се да завърша няколко проекта", каза Пер Сандберг, като отказа да коментира личните аспекти на аферата.

 

Норвежките разузнавателни служби започнаха разследване на 28-годишната иранска красавица, която отрича каквито и да било връзки с иранския режим.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
16-годишната дъщеря на Синди Крауфорд затъмни красотата на майка си 1| 7241 | 16-годишната дъщеря на Синди Крауфорд затъмни красотата на майка си ”Дейли Мейл”: Кралица Елизабет II се оттегля, принц Чарлс става регент 1| 15037 | ”Дейли Мейл”: Кралица Елизабет II се оттегля, принц Чарлс става регент Президентшата се снима в оранжериите на кралица Матилда 0| 9389 | Президентшата се снима в оранжериите на кралица Матилда Гвардеец аха да застреля британската кралица 1| 6261 | Гвардеец аха да застреля британската кралица

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads