Реклама / Ads
0| 6278 |17.11.2016 ЛАЙФ СТАЙЛ

София става столица на българското вино

.
Днес отбелязваме един голям винен празник. Той тръгва от Франция, но отдавна е излязъл извън пределите й. От полунощ официално започва предлагането на новото Божоле – младо вино от едноименната френска винарска област.
 

Закон от 1985 г. налага правилото, че новото Божоле се пуска на пазара в третия четвъртък от месец ноември. Правилата са строги и важат за всички страни по света, където се изнася Божоле Нуво, включително и България. А у нас, от утре до неделя София се превръща в столица на българското вино. В Националния дворец на културата отваря врати шестото издание на най-големия форум на българското вино. Тази година участват рекорден брой производители.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 26589 |28.04.2025 Българският алкохол проби: Страната надмина 10 държави в износа за 2024 г. . 2| 8305 |23.12.2014 Виното е Христова кръв . 9| 11069 |16.03.2012 Италианци луднаха по българското бяло грозде . 0| 8145 |12.06.2009 Вино и класическа музика в Двореца на Балчик

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads