Реклама / Ads
2| 4307 |09.04.2020 НОВИНИ

Над 16 милиона американци вече са без работа заради COVID-19

.
Над 16 милиона са безработните в САЩ. Ръст от 6.6 милиона са отчели бюрата по труда в страната само в рамките на няколко дни.
 

Припомняме, че кризата в САЩ започна още с началото на епидемията. След като страната се превърна в новия епицентър на заразата първоначално работата си загубиха 3.3 милиона американци. Само седмица по-късно цифрата се увеличи двойно, а преди дни стана ясно, че броят на безработните в САЩ е скочил на 10 милиона души.

 

За сравнение по време на Голямата депресия през миналия век кризата е довела до загуба на работни места за 650 хиляди души.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 892 |15.12.2025 Китай намали изоставането си от САЩ в AI надпреварата до 3 месеца . 6| 1081 |15.12.2025 Кая Калас: ЕС изпълни обещанието – достави на Украйна 2 милиона снаряда . 0| 1127 |15.12.2025 Латвийското разузнаване забрани да се пътува до Русия и Беларус по време на Коледа . 0| 1444 |15.12.2025 Синдикатите бият тревога за удължителния бюджет – удар за администрациите, общините, заплатите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads