15|
6194
|28.11.2011
НОВИНИ
Актуализират пенсиите спрямо инфлацията

От 2013-та година пенсиите да се осъвременяват само с индекса на инфлацията, без да се пресмята нарастването на осигурителния доход. Това е едно от последните предложения на правителството за стабилизиране на пенсионната система, представено от социалния министър Тотю Младенов след експертна среща, в която участваха единствено представители на бизнеса.
Мерките на правителството предвиждат също отменяне на предвижданото досега увеличение на тежестта на всяка година осигурителен стаж за пенсиите, отпуснати до края на 2016-та година.
От Българската стопанска камара предлагат въвеждане на лична осигуровка за пенсия на държавните служители, включително за служителите на отбраната и МВР, както и двойно намаляване на размера на лихвата върху натрупани осигурителни задължения на бизнеса към държавата.
Обсъдените мерки и непредставените днес предложения на синдикатите ще бъдат разгледани в петък, на заседание на съвета за тристранно сътрудничество.
Моля, подкрепете ни.






Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads