Реклама / Ads
0| 6765 |21.06.2017 НОВИНИ

Българската църква организира детски лагери в манастири

.
Източник: БГНЕС
Епархиите на Българската православна църква организират летни детски лагери в цялата страна. В тях учениците се забавляват и научават основите на вярата, която ни е запазила през вековете.
 
Етрополския манастир „Света Троица” е бил книжовен център през XVI век и убежище на дякона Васил Левски. Сега седмокласници от Ловеч са тук на летен лагер.

Децата спазват дневен режим, играят, помагат в готвенвето и сами си оправят леглата.

Не е задължително децата да имат познания за вярата. Те научават историческите и моралните й основи, които са част от културата ни на православни християни.

Летният детски лагер в Етрополския манастир се организира с благословията на Българския патриарх Неофит и Ловчанския митрополит Гавриил.

Ако искате да изпратите децата си на такъв лагер, ще получите информация от митрополиитге в цялата страна.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 8017 |14.07.2025 Децата и лятната ваканция: Забавление или социална пропаст? . 23| 6651 |01.11.2024 Атлантическият съвет на България по повод скандално съслужение на българския патриарх Даниил . 0| 3041 |11.10.2024 Над 70 деца от Сливен учиха и играха с горски педагози от ЮИДП . 12| 2859 |23.05.2024 Радев: Писмеността, културата и вярата ни са нашият безценен принос към европейската цивилизация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads