Реклама / Ads
9| 6740 |14.10.2021 НОВИНИ

Бойко Рашков: Не слушам пропадналия политик Борисов

.
Бойко Рашков Източник: БГНЕС
”Отдавна съм престанал да се вслушвам в това, което казва един пропаднал политик в нашата страна, по отношение на който започват да се събират много сериозни доказателства”.
 

Това каза служебният министър на вътрешните работи Бойко Рашков по повод казаното от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че у нас работи контрабандна схема, която той определи като "пътя на копринката".

 

Според него МВР има доказателства срещу бившия премиер и ще даде гласност без да разчита на съдействие от държавното обвинение.

 

Рашков обвини специализираната прокуратура, че спъва работата на полицията. "До настоящия момент тя не дава ход на около 25 разследвания, които са започнали в службите на МВР и те няма изгледи да приключат. Много обезпокоителен е фактът, че тези материали, тази дейност на полицията, се отнася до ОПГ", каза Рашков.

 

Вътрешният министър смята, че за предстоящите избори няма нужда от допълнителна организация, каквато предложи главният прокурор Иван Гешев, който преди дни изпрати писмо, с което поиска МВР, ДАНС и държавното обвинение да сформират съвместно звено за борба с изборните измами.

 

"Още не съм получавал писмо от него, чувам само по медиите. Мисля, че с или без писмо работата в МВР върви много добре. По отношение на изборите има дейности, които са специфично полицейски, там прокуратурата няма място", заяви Рашков и определи предложението на главния прокурор за национално междуведомствено звено е несъстоятелно, предава БГНЕС.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 12| 3821 |08.04.2024 Бойко Рашков за казуса с Агенция "Митници": Не е акция, а махленска история. Кампания срещу ПП-ДБ . 4| 3905 |04.04.2024 Бойко Рашков: Калин Стоянов умишлено е възпрепятствал работата на главния секретар на МВР Живко Коцев . 9| 3897 |18.01.2023 Бойко Рашков: Не знам за разследване срещу мен и не съм извършвал каквото и да е престъпление . 0| 3875 |05.07.2022 Рашков: Борисов и такива като него нямат моралното право да говорят за избори

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads