2| 4430 |14.04.2015 НОВИНИ

Браво, Гришо! Тежък двубой, но победа срещу Вердаско

.
Григор Димитров
Българският ас Григор Димитров започна успешно участието си на Мастърс турнира в Монте Карло. В мач от първия кръг той победи много трудно Фернандо Вердаско с 6:4, 4:6, 6:4.

Срещата бе изключително оспорвана. След успех в първия сет, Гришо не успя във втория и допусна пробив в десетия гейм, който продължи повече от 15 минути.

В последната част от мача Димитров спечели на два пъти подаването на своя съперник, поведе с 4:1 гейма и беше на прага на успеха, но Вердаско не се даде.

Димитров най-сетне стигна до победата с 2 :1 сета. Сега на Димитров предстои да се изправи срещу Фабио Фонини, който вчера победи Йежи Янович с 6-3 6-1.