Реклама / Ads
22| 6358 |11.03.2014 НОВИНИ

БСП: Доверието на хората няма да се върне със замразяване на заплатите

.
Жельо Бойчев Източник: Булфото
Ако с намаляването на заплатите на депутатите ще се върне доверието, аз съм готов да го направим, но доверието на хората няма да се върне с възнаграждението на депутатите.
 

Това каза социалистът Жельо Бойчев в сутрешния блок на Нова телевизия. Той припомни, че от 2009 година има поредица решения на НС за замразяване на заплатите на народните представители и че последното решение е изтекло в края на 2013 година.

Александър Ненков от ГЕРБ коментира, че увеличението е между 500 и 600 лв. В момента имаме парламент с възможно най-нисък рейтинг. Същевременно излязоха много хора да протестират срещу задкулисието. Обидно беше изграждането на барикади около парламента на националния празник на България 3 март.

От една страна е популистко замразяването на депутатските заплати, но от друга в момента има бездна между обществото и НС, каза Ненков. НС е най-висшият законодателен орган в страната. Замразяване на заплатите би бил
елементарен акт на солидарност, който е нужен.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 48 |11.12.2025 Украйна удари за първи път руска нефтена платформа в Каспийско море . 0| 170 |11.12.2025 САЩ задържаха петролен танкер край бреговете на Венецуела . 0| 178 |11.12.2025 Съдът реши: Гаранцията на Благо Коцев остава 200 000 лева . 1| 431 |11.12.2025 Рюте: Ние сме следващата цел на Путин, трябва да се подготвим за световна война

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads