Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5201 | НОВИНИ

БСП и ДПС не щат министър по управление на средствата от ЕС

Народно събрание
Народно събрание
Много били важни обаче трите К-та.
 

Парламентарната група на Коалиция за България няма да подкрепи структурната промяна в кабинета, съобщи лидерът на БСП Сергей Станишев. Според него нямало координация между министрите в кабинета и по същество бил прекъснат диалогът между вицепремиера Симеон Дянков, натоварен с еврофондовете и кметовете на общини.

ПГ на ДПС е против назначаването на министър по управление на средствата от ЕС. По време на обсъждането в НС на структурната промяна на Министерския съвет Лютви Местан от ДПС заяви, че са приветствали отпушването на фондовете, което обаче било необходимо, но не и достатъчно условие. Необходими били трите сакрални К–та, т.е. координация, контрол и комуникация. Това, че ДПС ще е против, нямало да бъде изненада. Сега обаче кризата предполагала повече консенсусна политика и повече съгласие. Така щяло да има и успешно управление, препоръча Местан.

Назначаването на министър по управление на средствата от Европейския съюз обсъждат депутатите в НС.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Б. Борисов: Новият министър ще запушва дупките в бюджета 9| 5412 | Б. Борисов: Новият министър ще запушва дупките в бюджета ДПС контра на ГЕРБ за импийчмънт и нов министър 5| 5810 | ДПС контра на ГЕРБ за импийчмънт и нов министър Парламентът гласува новия министър в четвъртък 5| 4971 | Парламентът гласува новия министър в четвъртък Томов иска 200 хил. лв. от бивш министър 7| 4911 | Томов иска 200 хил. лв. от бивш министър

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads