Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3094 | НОВИНИ

”Булгаргаз” не е искал разрешение от КЕВР за промяна на договора с ”Газпром”

”Булгаргаз” не е искал разрешение от КЕВР за промяна на договора с ”Газпром”
Не само дългосрочният договор на ”Булгаргаз” с руската компания ”Газпром експорт”, но и евентуално негово изменение трябва да бъде одобрено от Комисията за енергийно и водно регулиране.
 

В съобщение до медиите от регулатора напомнят за това законово изискване и посочват, че при тях не е постъпвало подобно искане за даване на разрешение.


"Във връзка с публикации и коментари в средствата за масово осведомяване по повод действащия дългосрочен договор на „Булгаргаз“ ЕАД с ООО „Газпром експорт“, Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) изразява следното становище:


Съгласно чл. 21, ал. 1, т. 23 от Закона за енергетиката и чл. 92, ал. 1, т. 2, предл. 3 от Наредба № 3 от 21.03.2013 г. за лицензиране на дейностите в енергетиката дългосрочните договори за изкупуване на енергия, както техните изменения, преди сключването им от енергийните предприятия, лицензирани по Закона за енергетиката, подлежат на разрешаване от КЕВР. Това законово регулаторно правомощие е от съществено значение, тъй като с него се гарантира сигурността на снабдяването.


Към момента не е постъпило искане от „Булгаргаз“ ЕАД за даване на разрешение от КЕВР за изменение на дългосрочни договори, по които дружеството е страна.


При сезиране на регулаторния орган с такова искане, същото ще бъде разгледано в законоустановения срок, след което КЕВР ще оповести своето решение", съобщават от Комисията.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Пламен Данаилов, ИТН: Някои искат да монополизират ”Булгаргаз”, може да се ползва за хранилка 0| 3505 | Пламен Данаилов, ИТН: Някои искат да монополизират ”Булгаргаз”, може да се ползва за хранилка Официално: Деница Златева е новият шеф на ”Булгаргаз” 0| 3249 | Официално: Деница Златева е новият шеф на ”Булгаргаз” Задържаха мъж, поискал 50 бона подкуп за разрешение за строеж 0| 3485 | Задържаха мъж, поискал 50 бона подкуп за разрешение за строеж Деница Златева е новият шеф на ”Булгаргаз” 0| 4562 | Деница Златева е новият шеф на ”Булгаргаз”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads