0| 3284 |30.05.2021 НОВИНИ

”Челси” триумфира в Шампионска лига

.
След последния съдейски сигнал
ФК Челси победи Манчестър Сити във финала на Шампионската лига 2020/2021. Резултатът от срещата, която се проведе на стадион Драгао в португалския град Порто, е 1: 0. Голът вкара полузащитникът Кай Хаверц. Той се отличи в 42-ата минута. В 39-ата минута на мача защитникът на лондонския „Челси“ Тиаго Силва беше заменен от Андреас Кристенсен заради контузия.

След него, заради получен удар, капитанът на Манчестър Сити Кевин Де Бройн напусна терена със сълзи на очи.

„Челси“ спечели Шампионската лига за втори път в историята. Манчестър Сити игра на финал на турнира за първи път.

Припомняме, че на 1/8-финалите „Челси“ преодоля трудно „Атлетико“ Мадрид от Испания, на четвъртфиналите - португалския „Порто“, а на полуфинала – „Реал“ Мадрид.

Преди няколко дни испанският футболен клуб „Виляреал“ победи английския „Манчестър Юнайтед“ с дузпи във финала на Лига Европа.

„Челси“ ще се изправи срещу „Виляреал“ за Суперкупата на УЕФА през 2021 година. Мачът трябва да се проведе на 11 август на стадион „Уиндзор Парк“ в Белфаст.