Реклама / Ads
1| 4042 |16.03.2017 НОВИНИ

ЧЕЗ разпределение инвестира 40 000 лв в изграждането на нов кабел в Златица

.
ЧЕЗ Разпределение България стартира изграждането на 600 метра нов кабел 20 kV в Златица. С полагането на кабела ще се подобри значително качеството на електрозахранването на клиентите в района на улиците „Медет“, „Тополница“, „Якуб Враня“, „Св. Св. Кирил и Методий“, „Киро Стоянов“ и др. До момента посоченият район се захранваше по въздушна мрежа 20 kV с дължина около 60 км.
 
В бъдеще този електропровод ще остане резервна връзка за района, която компанията ще може да включва при възникване на евентуални извънредни ситуации.

ЧЕЗ Разпределение България ще инвестира в полагането на новия кабел 40 000 лв. С реализацията на проекта сигурността на електрозахранването на целия град ще бъде повишена – новият кабел ще осигурява резервно захранване на останалите части от населеното място. С изграждането му ще се намалят до минимум както броят на смущенията на електрозахранването, така и тяхната продължителност за всички райони на града.

Плановете за развитие на електроразпределителната мрежа в Златица бяха обсъдени на среща на 14 март между представители на ЧЕЗ Разпределение, гражданите и кмета на населеното място. На нея бяха разяснени предстоящите дейности по подобряване на електрозахранването, като компанията се ангажира новият кабел да бъде изграден и включен в електрическата мрежа до Великден.

Полагането на новия кабел е планирано още в края на 2016 г., като неподходящите метеорологични условия до този момент не позволяваха стартирането на проекта. ЧЕЗ Разпределение България благодари на кмета на Златица  - г-жа Магдалена Иванова - за съдействието и за предоставената възможност за бърза реализация на инвестиционния обект.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2105 |09.12.2025 Ликвидация на международните легиони в Украйна . 3| 1954 |09.12.2025 Мицкоски: В Северна Македония няма да бъдат строени центрове за мигранти . 4| 1988 |09.12.2025 Еднa гoдинa вeчe Pycия нe плaщa пeнcии нa гpaждaнитe cи y нac . 7| 2138 |09.12.2025 Зеленски е готов за избори в Украйна, отговори на Тръмп след среща с Мелони

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads