Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4818 | НОВИНИ

Детските играчки са най-опасната стока в Европа

Детските играчки са най-опасната стока в Европа
Детските играчки продължават да крият най-сериозен риск за потребителите, а Китай остава страната на произход на най-много опасни стоки, съобщава БНР.
 

 Данните на европейската система за ранно предупреждение РАПЕКС показват, че през 2014 г. от пазарите в 28-те страни от Европейския съюз са били изтеглени близо 2500 опасни стоки и продукти.

 

Играчките са били 28 на сто от тях, следват облеклата, обувките и модните аксесоари, електроуредите и автомобилите. 64 на сто от рисковите стоки са били произведени в Китай.

 

Най-много сигнали през миналата година са били подадени до системата за ранно предупреждение от Германия – близо 300. България също е сигнализирала за значителен брой опасни продукти – 123.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Забраниха канцерогенните и токсичните вещества в играчките 1| 4771 | Забраниха канцерогенните и токсичните вещества в играчките Режат "детските" като средство за малцинствено препитание? 12| 5973 | Режат "детските" като средство за малцинствено препитание? Лихвите по всички влогове без детските ще бъдат облагани с 10% данък 1| 4872 | Лихвите по всички влогове без детските ще бъдат облагани с 10% данък Отпуснаха детските добавки 1| 6109 | Отпуснаха детските добавки

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads