Реклама / Ads
27| 5603 |04.07.2014 НОВИНИ

Дянков: Няма да бъда част от новото правителство, имам други планове

.
Трябва нова структура на ЕК, за да може да се реагира по-бързо при криза. Европа си е научила урока и съм убеден, че бъдещето ще е добро. Жан-Клод Юнкер ще е много добър председател на ЕК. Това заяви бившият финансов министър Симеон Дянков.
 

 

В България няма банкова криза. Банковата система от години е стабилна и продължава да бъде такава. Според мен имаше краткосрочен срив на доверие, но това се дължеше на политически борби. Банковата ни система е стабилна, политическата ни не е. ВТБ има официална позиция и тя е, че няма никакви намерения да закупува КТБ, заяви Дянков пред БНТ.

 

Той говори и за политическите събития в страната от последните седмици. "Южен поток" не свали правителството. То се свали само заради популистки обещания, които не могат да бъдат изпълнени. Те обещаваха много във всички сфери и не успяха да изпълнят почти нищо. "Южен поток" е част от тази недалновидна политика, заяви Дянков. България изпусна възможността да влезе в еврозоната. Сега ще се необходими още 5-6 години, за да достигнем нивата за преговори. 

 

Няма да бъда част от следващото правителство. Имам други планове, категоричен беше Дянков. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 24| 8656 |17.06.2024 Радан Кънев: Думите на К. Петков и акад. Денков за реванш ги разбрах като футболен термин, не виждам реванш на хоризонта . 13| 6738 |08.11.2015 Симеон Дянков: НЕК е в банкрут, може да има режим на тока . 8| 5716 |25.08.2015 С. Дянков: С Танов сме водили битката за горивата още 2011-2012 г. . 90| 9833 |21.11.2013 Дянков проговори: Оставихме България по-добре, отколкото я заварихме

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads