0| 4039 |25.10.2015 НОВИНИ

Димитър Кузманов грабна титлата в Анталия

.
Димитър Кузманов
Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов отрази два мачбола и спечели турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставеният под номер 1 Кузманов победи на финала петия в схемата Мате Делич (Хърватия) с 0:6, 7:6(8), 6:1 след 2:07 часа игра.

22-годишният пловдивчанин стартира лошо мача със загуба на седем поредни гейма, с което и на първия сет.

Втората част премина без пробиви, въпреки че при 5:6 Кузманов трябваше да отрази един мачбол, съобщава bTV. Така се стигна до тайбрек, в който българинът спаси втори мачбол при 6:7 точки и успя да стигне до обрат, спечелвайки четири от следващите пет разигравания.

В решаващия трети сет пловдивчанинът имаше тотално превъзходство. Той набързо поведе с 5:0 по пътя си към крайния триумф.

Така Кузманов заслужи пета титла за сезона и 11-а в кариерата си в турнирите на ITF. Той също така заработи 18 точки за световната ранглиста и 1440 долара.