Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
32| 6527 | НОВИНИ

М. Димитров: Цените на лекарства и горива-надолу!

Мартин Димитров
Мартин Димитров
С данните за бонуси Синята коалиция не целяла непременно оставки.
 

Цените на лекарствата и горивата да тръгнат надолу под натиска на обществото, поиска по БНТ лидерът на СДС Мартин Димитров. Според него лекарствената политика въобще не била прозрачна. В туризма има по-ниски ставки, но не и за лекарствата. Аз лично съм притеснен, ако български медикаменти се продават по-евтино в чужбина, независимо как това се обяснява. Публичният натиск винаги е вършил работа, той би довел до положителни резултати и в лекарствената политика, каза Димитров.

“Газпром” доставя на България на една от най-високите цени за целия ЕС заради договорки по време на Тройната коалиция и с помощта на Румен Овчаров. Защо не направим всичко възможно за междугазовите връзки със съседните ни страни?, попита Димитров и обясни, че затова и горивата са толкова скъпи.  Дори не правим опит да ограничим монопола на “Газпром”, обобщи той.

С изнесените данни за бонуси Синята коалиция не целяла непременно оставки; идеята била да се покаже, че няма реформа в администрацията. Имало още пет министерства, които не са отговорили на въпросите за допълнителните финансови стимули.

Ние не сме против раздаването на бонуси, но искаме всичко да става открито. Няма лошо, че д-р Нели Нешева е взела пари, но това трябваше да стане след определени нейни заслуги, каза още Димитров.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Еднакви лекарства с трикратна разлика в цените 84| 8842 | Еднакви лекарства с трикратна разлика в цените Министър Константинов: Ще преговаряме за 50% по-евтини лекарства 65| 7375 | Министър Константинов: Ще преговаряме за 50% по-евтини лекарства Не пипайте ДДС-то за лекарствата, зове М.Стоянова 150| 6354 | Не пипайте ДДС-то за лекарствата, зове М.Стоянова С 50% скачат лекарствата между производител и аптеки 42| 11681 | С 50% скачат лекарствата между производител и аптеки

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads