Реклама / Ads
0| 6198 |22.06.2015 НОВИНИ

Директорът на музикалния театър работи в Констанца, докато е в болничен?

.
Марио Николов
Директорът на Държавния музикален и балетен театър работи в Констанца, докато е в болнични. Българското министерство на културата проверява скандала от 10 юни.
 

Според официалните документи, Марио Николов е в болнични от 2 до 20 юни. Той е на трудов договор и не може да работи на друго място, докато се лекува. Според българското законодателство, това е измама на работодателя. На 10 юни в министерството на културата е получен сигнал, че Николов готви постановка в театъра в Констанца.

 

Одитът на театъра показва как Николов е изхарчил половин милион повече от бюджета на операта и тя не може да се издържа сама.

 

Ако бъдат установени нарушения, директорът на Държавния музикален и балетен театър ще бъде заплашен от дисциплинарно наказание. Болничният лист на Николов е обжалван в НОИ и Районната здравна инспекция.

 

С помощта на министерството на външните работи, инспекторатът е изпратил запитване до театъра в румънския град дали Марио Николов е работил там.

 

Художественият директор на театъра обясни за bTV, че Николов е работил в Констанца и е прекратил ангажиментите си на 15 юни.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1531 |13.12.2025 Пулев нокаутиран в шестия рунд . 3| 2157 |12.12.2025 20 точки от Вашингтон, които преначертават войната: Какво искат САЩ от Украйна . 6| 2253 |12.12.2025 WSJ: Протестите на Gen Z разклащат не само властта, но и геополитическия курс на България . 2| 2188 |12.12.2025 Нови кадри от имотите на Епстийн разпалиха скандала около Тръмп и Клинтън

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads