Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5119 | НОВИНИ

Две трети от жителите на планетата ни живеят в недостиг на вода

Две трети от жителите на планетата ни живеят в недостиг на вода
Четири милиарда души по света, от които почти два милиарда в Китай и Индия, изпитват остър недостиг на вода поне един месец годишно, твърди доклад, публикуван в най-новия брой на американското сп. "Сайънс адванс".
 

Около 500 милиона души рядко имат вода в течение на цялата година, посочват експертите, чиито заключения са доста по-мрачни от огласяваните досега. Според тях засегнати от недостиг на вода са между 1,7 и 3,1 милиарда души на планетата.

Нарастването на населението, подобряването на жизненото равнище, промените в потреблението и развитието на напояването в земеделието са основните фактори за силното увеличаване на нуждата от вода по света, обясняват авторите на доклада от университета в холандския град Твенте.

Според доклада освен в Индия и Китай сериозен недостиг на вода изпитват голям брой хора в някои периоди от годината в Бангладеш, Пакистан, Нигерия, Мексико и САЩ, където основните проблематични зони са в щата Калифорния на югозапад и в Тексас и Флорида на юг.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Андраш Клейн: 30 млн. души от Третия свят планират да дойдат в Европа 9| 5445 | Андраш Клейн: 30 млн. души от Третия свят планират да дойдат в Европа И трети участвал в разчленяването на малката Ани в Гърция 2| 4614 | И трети участвал в разчленяването на малката Ани в Гърция Секат дървета заради третия лъч на метрото 1| 5248 | Секат дървета заради третия лъч на метрото Борисов: Няма проблем със служителите на турския Дианет, командировани у нас 14| 5258 | Борисов: Няма проблем със служителите на турския Дианет, командировани у нас

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads