Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
10| 4648 | НОВИНИ

Експерт: Налице е тенденция на постоянна ескалация на конфронтацията между САЩ, Русия и Китай

Любомир Кючуков
Любомир Кючуков
Шпионският скандал демонстрира единодушието, че националната сигурност трябва да бъде защитавана, но и породи скептицизъм дали и доколко сегашната прокуратура не произвежда политически събития. Нито един от показните арести през последните години не е завършил с осъдителна присъда.
 

Същевременно има отказ от разследване на публични скандали. Таймингът също предизвиква въпроси, защото поднасянето навежда на мисълта, че е налице предизборна компонента“.

 

Това коментира пред БНР Любомир Кючуков, директор на Института по икономика и международни отношения. Той изрази несъгласие с говорителя на руското външно министерство, че скандалът е насърчен отвън.

 

„Тук по-скоро става дума за наш собствен опит за адаптиране на българските действия към конюнктурата на конфронтационната среда в момента. Но това не носи позитиви. Докато нашият външен министър получаваше потупвания по рамото на срещата на НАТО, сериозните западни анализи започнаха да задават въпроса за сигурността на споделената информация на НАТО в България.

 

Същевременно наблюдаваме ескалация на конфронтацията между Русия и ЕС, САЩ и НАТО, като тя се подхранва от почти ежедневни прояви. Ключовият въпрос е как приключва тази конфронтация. Защото тя не носи преодоляване на проблемите... Най-сериозният проблем е, че беше дискредитиран диалогът като инструмент за намиране на решение“.

 

„Налице е тенденция на постоянна ескалация на конфронтацията между САЩ и Русия и Китай, макар че има известни изключения като продължаването на договора за стратегическите ядрени оръжия или поканата на Джо Байдън към Русия и Китай за сътрудничество по глобални проблеми като опазването на климата“.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Юрист: Имаше една тенденция в това НС - усилията да се скрива премиера 8| 4145 | Юрист: Имаше една тенденция в това НС - усилията да се скрива премиера Експерт: Несигурният пазар на горивата предвещава цените да вървят надолу 3| 3451 | Експерт: Несигурният пазар на горивата предвещава цените да вървят надолу Експерт: Очаквам да бъдат експулсирани още руски дипломати 4| 3617 | Експерт: Очаквам да бъдат експулсирани още руски дипломати Експерт: Очаква се лавина от фалити 7| 4074 | Експерт: Очаква се лавина от фалити

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads