Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
17| 14194 | НОВИНИ

Ж. Георгиев: Недай, боже, следващото правителство да е коалиционно!

Живко Георгиев
Живко Георгиев
Много широка коалиция ще означава, че нещата не вървят на добре; ако играта между Станишев и Първанов загрубее, е възможно да се появи и трети играч, прецени социологът.
 

Левите няма да победят чрез пропукване, то би свело до нула шансовете им за евентуална победа на следващите избори, обяви по НТВ социологът Живко Георгиев. Има заявка за лидерска конкуренция, която може да изправи на нокти част от електората на БСП, но тази конкуренция пък е възможност за сблъсък на модели и формиране на лидери. Според него по всяка вероятност Първанов ще работи за смяна на лидера.

В центъра шансове за следвашия парламент имат ГЕРБ, ДПС, евентуална партия на Меглена Кунева, стана ясно от разговора.

Ако играта между Станишев и Първанов загрубее, е възможно да се появи и трети играч, допусна Георгиев. Рано или късно Кунева трябва да направи партия, всички останали форми я обричат на неуспех. Гласовете й ще дойдат от същия електорален резервоар, който й осигури място в президентската надправара.

Не е задължително следващото правителство да е коалиционно, но недай боже да има вариант с прекалено широка коалиция, това би означавало, че нещата не вървят на добре, заключи социологът.

Frognews.bg
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Р. Петков: Докладът дава лош знак; отговорността е на правителството 47| 5977 | Р. Петков: Докладът дава лош знак; отговорността е на правителството К. Георгиев: Неприятно е публично да се обявяват наказания 21| 7088 | К. Георгиев: Неприятно е публично да се обявяват наказания К. Георгиев: 20 години политиците убиваха МВР 86| 7256 | К. Георгиев: 20 години политиците убиваха МВР Фандъкова спря нагласен конкурс за е-правителство 8| 6131 | Фандъкова спря нагласен конкурс за е-правителство

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads