Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 5408 | НОВИНИ

ГЕРБ с нова акция. Внасят сигнал до ДАНС и МВР за меморандума с ”Джемкорп”

ГЕРБ с нова акция. Внасят сигнал до ДАНС и МВР за меморандума с ”Джемкорп”
Народният представител Десислава Трифонова, заедно с депутати от ПГ на ГЕРБ-СДС внесоха сигнал до ДАНС и МВР за подписания от правителството на Кирил Петков меморандум с ”Gemcorp Holdings Limited”, съобщиха от пресцентъра на партията. Към сигнала са приложени над 100 страници документи, които касаят Меморандума и кореспонденцията около него.
 

Десислава Трифонова коментира, че тя и партията й искат да им бъде пояснено чрез: "проверка за извършените закононарушения, както и дали извършените закононарушения съставляват неправомерни деяния по смисъла на Наказателния кодекс.“ 

 

В сигнала, който е разпратен, се посочва, че  "на 23 март 2022г. в Гранитна зала на Министерски съвет се подписва Меморандум между Министерство на енергетиката, "Gemcorp Holdings Limited" и "IP3 Corporation". Предложението за меморандум е входирано само 2 дни по-рано в МЕ.“

 

С подписания меморандум се урежда разработване и съфинансиране на проекти - проект за индустриален комплекс "Марица"; проект за възстановяване и реиндустриализация, проект за интерконекторната връзка между Гърция и България (IGB) за втечнен природен газ (ВПГ); проект за "Топлофикация-София" за подобрения и модернизация на системите, малки модулни реактори (ММР) и други.

 

От писмото на министъра на енергетиката до Десислава Трифонова става ясно, че ведомството не разполага със следната информация: по какви критерии е избрана компанията "Gemcorp Holdings Limited"; предоставяна ли е информация за наличие на квалифицирани експерти за изпълнение на предмета на меморандума и съответното приложение; направена ли е проверка за надеждност; как е определен обхвата на меморандума и наличие на предварителни анализи за необходимостта на неговото подписване.

 

Към сигнала са приложени над 100 страници документи, които касаят Меморандума и кореспонденцията около него.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Калина Константинова: С трагикомичния цирк в парламента не се доближаваме до милиардите от EK,  а до изборните машинации 6| 4230 | Калина Константинова: С трагикомичния цирк в парламента не се доближаваме до милиардите от EK, а до изборните машинации Костадин Паскалев: Над 70 общински и партийни структури са свалили доверието от Нинова 4| 5266 | Костадин Паскалев: Над 70 общински и партийни структури са свалили доверието от Нинова Спипаха нова група нелегални мигранти на входа на София 2| 4161 | Спипаха нова група нелегални мигранти на входа на София Културно-информационният център на България в РСМ се мести в нова сграда 0| 4031 | Културно-информационният център на България в РСМ се мести в нова сграда

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads