0| 4389 |10.02.2018 НОВИНИ

Германката Лаура Далмайер остави всички зад себе си в спринта

.
Лаура Далмайер Източник: БГНЕС
Германката Лаура Далмайер не остави никакви шансове на конкуренцията в спринта на 7.5 километра от състезанията по биатлон на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Седемкратната световна шампионка бе безгрешна в двете си стрелби и записа време 21 минути 06.2 секунди, с което безапелационно спечели златния медал, съобщава БГНЕС.

Миналата година Далмайер спечели пет титли от Световната първенство в Хохфицен, като единствено в спринта трябваше да се задоволи със среброто, но днес не остави съмнения в превъзходството си.

На второ място, на цели 24.2 секунди зад победителката остана норвежката Марте Олсбю, която направи една грешка в стрелбата от легнала позиция, а бронзът остана за чехкинята Вероника Виткова, която също допусна една грешка в стрелбата и завърши на 25.8 секунди от Далмайер. Трикратната олимпийска шампионка Даря Домрачова завърши на девето място.

От българките най-добре се представи Емилия Йорданова, която допусна една грешка и завърши на 60-та позиция, на 2 минути 43.8 секунди. Даниела Кадева финишира на 72-ро място, Десислава Стоянова завърши 76-та, а Милена Тодорова зае 84-то място в крайното класиране.

Представителки на Холандия пък спечелиха и трите медала в бързото бягане с кънки на 3000 метра на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Състезателките от Ниските земя за пореден път доказаха, че са най-голямата сила в този спорт.

Карлайн Ахтереекте спечели титлата с време 3 минути, 59.21 секунди, като само на 8 стотни зад нея остана Иреен Вюст. Антоанет де Йонг също се качи на почетната стълбичка, след като остана на 81 стотни зад победителката. По този начин Холандия поведе в класирането по медали на Олимпиадата, тъй като и Шайнке Кнехт спечели сребро в шорттрека на 1500 метра.