1| 3482 |15.02.2017 НОВИНИ

Гришо напред и в Ротердам, отупа Зверев

.
Григор Димитров
Най-добрият ни тенисист Григор Димитров стартира участието си на турнира в Ротердам с победа с 2:1 сета над миша Зверев. Надпреварата е от категория АТП 500 и се провежда в зала „Ахой”.

25-годишният българин спечели ATP турнирите в Бризбейн и София, и въпреки че не е поставен сред първите трима в Ротердам, е сред фаворитите за спечелването на трофея и там.

Първи сет

Григор Димитров започва с успешен първи гейм и 1:0 за българина. Зверев също взе подаването си и изравни за 1:1. Последва  гейм за българина и - 2:1.

Представителят на Германия пак изравни, но в следващия Гришо бе убедителен и дръпна с 3:2 след като затвори гейма на 15 със смач близо до мрежата.

В следващия гейм Гришо стигна до две точки за пробив при 40:15 в негова полза, но Миша Зверев се измъкна и изравни за 3:3, но българинът отново излезе гейм напред за 4:3.

Чудесен диагонален форхенд на Гришо срещу Зверев

Ново равенство и гейм за Димитров на 15, което доведе до 5:4 в негова полза в първия сет.

Последва гейм за Миша Зверев за 5:5, а Гришо пак поведе за 6:5. Най-добрият ни тенисист изоставаше с 0:30, но успя да спечели сервис-гейма си.

Успешен гейм за Зверев и той пак изравни до 6:6.

В тайбрека Миша Зверев поведе с 5:1 точки, Григор намали до 4:5, но загуби тайбрека с 4:7 точки, а с това и сета с 6:7 гейма.

Тайбрекът между Григор и Зверев в първия сет

Обзор на първия сет на Димитров - Зверев

Втори сет

Съперниците спечелиха първите си геймове 1:1, а скоро дойде и ново равенство - 2:2.

Преди това Миша Зверев спаси точка за пробив при 30:40 в третия гейм, но успя да поведе с 2:1.

Успешен пети гейм на Григор Димитров, който проби Зверев и поведе с 3:2, а впоследствие затвърди пробива за 4:2.

Гришо продължи да доминира със сета и го затвори при 6:2 гейма.

Експресен втори сет за Григор и равенство срещу Зверев

Трети сет

Григор Димитров и Миша Зверев отново стигнаха до равенство 1:1 след първите си подавания в сета. При 1:2 и сервис на българина, той трябваше да спасява точка за пробив, но взе подаването си и изравни за 2:2.

Гришо спаси точка за пробив срещу Зверев в третия сет

Супер пети гейм за Гришо и пробив на 0 за 3:2 в полза на първата ни ракета.

Григор проби Зверев в средата на третия сет

Григор обаче не успя да затвърди пробива и на свой ред допусна такъв и изравняване за 3:3. Гришо изоставаше с 0:40, изравни до 40:40, но при четвъртия си шанс Миша Зверев успя да пробие сервиса на бълтгарина.

В следващия гейм обаче първата ни ракета отново взе нещата в свои ръце, дръпна с 40:15 при сервис на Зверев и пак успя да го проби за 4:3.

Този път Гришо успя да затвърди пробива и дръпна с 5:3 в третия сет. Представителят на Германия взе подаването си и намали на 4:5.

Григор Димитров обаче затвори сета с 6:4, а с това и мача с 2:1 сета.

Победа за Григор Димитров!

Гонг

. 2| 3993 |12.02.2017 Гришо: Почувствах се като дете . 0| 3615 |12.02.2017 Гришо: Мечтаният финал- Роджър и аз, целта ми е да съм №1 . 0| 4076 |11.02.2017 Гришо отива на финала на тенис турнира ”Гаранти Коза София Оупън” . 0| 3854 |10.02.2017 Гришо е полуфиналист на Garanti Koza Sofia Open!