0| 2773 |13.08.2022 НОВИНИ

Йосиф Миладинов на полуфинал на 100 м. бътерфлай

.
Йосиф Миладинов Източник: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo
Йосиф Миладинов се класира на полуфиналите на 100 метра бътерфлай на Европейското първенство по плуване в Рим.

19-годишният българин финишира 11-и в сериите с 52.27 секунди, което бе достатъчно да намери място сред най-добрите 16.

Миладинов, който вчера плува финал и завърши 7-и на 50 метра бътерфлай, съхрани сили за вечерната сесия.

„Има какво да подобря и се надявам следобед да се доближа до рекорда си, а защо не и да го подобря и да се класирам за втория си финал на това първенство“, каза Йосиф Миладинов след старта.

Българинът плува в една серия с хегемона в тази дисциплина Крищоф Милак, който също съхрани сили и влезе с трети резултат в полуфиналите 51.82 секунди.

Най-бърз бе Ноа Понти 51.56 секунди.

Жанет Ангелова завърши на 36-о място в сериите на 200 метра свободен стил на Европейското първенство по плуване в Рим. 17-годишната бургазлийка плува в първа  серия за 2:04.85 минути, което е повече от две секунди по-слабо от най-доброто й лично постижение в дисциплината.

„Раздадох се максимално и успях да повторя времето си от държавното миналия месец. Постепенно си връщам формата, има още какво да подобрявам. Предстои ми 400 метра на това първенство, надявам се там да се представя добре“, каза Ангелова след старта.

Най-бърза в сериите беше германката Гозе с 1:59.17 минута.