0| 3821 |02.07.2021 НОВИНИ

Испания е първият полуфиналист на Евро 2020

.
Източник: Reuters
Испания елиминира Швейцария след дузпи - 2:1 и така се превърна в първия полуфиналист на европейското първенство по футбол.

В редовното време срещата в Санкт Петербург завърши 1:1. Испания откри след автогол на Денис Закария в осмата минута, когато топката рикошира в тялото му. Швейцария успя да изравни в 68-ата минута, когато се разписа Джердан Шакири.

При дузпите испанците се наложиха с 3:1 точни удара.

Двубоят предложи голяма битка между двата тима, а Швейцария игра с човек по-малко от 77-ата минута, когато Ремо Фройлер беше изгонен спорно.

При дузпите вратарите Унай Симон и Ян Зомер направиха общо три спасявания. Швейцарците пропуснаха три дузпи, след като Варгас дори не уцели вратата. За Испания не успяха да се разпишат Серхио Бускетс и Родри.