Реклама / Ads
5| 5998 |13.08.2011 НОВИНИ

КАТ в акция срещу вечерните гонки в София

.
Седмица след като движещи се с бясна скорост автомобили убиха двама пешеходци, полицията блокира традиционното място на любителите на високите скорости, информира БиTиВи.
 

Среднощна акция на столичния КАТ се проведе срещу гонките на Околовръстното, когато малко преди полунощ 10 коли на столичния КАТ блокираха пътя. Документите на всички коли били проверени, а шофьорите тествани за алкохол. За пръв път бил изваден и специалният дрегер за дрога.

Автоманиаците споделили, че залози за дърпане, както казват на гонките, нямало. Състезанията се правели рядко, късно вечер и на отсечки без други коли. Решението на проблема според автоманиаците е гонките да се легализират и да се провеждат на специална писта. Идеята се обсъжда от години, без да бъде реализирана.

Тази нощ от КАТ написали само 4 акта - на мотористи за скрити номера и се заканили, че пак ще има проверки. До седмица на това място ще бъде сложена и стационарна камера за скорост, която би трябвало да ограничи скоростите.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3611 |02.12.2024 3800 нарушители на забраната за стари коли в центъра за София само за ден . 1| 3579 |30.11.2024 90 камери от утре следят дали димящи автомобили влизат в центъра на София . 13| 11687 |28.11.2024 Акция на МВР в специален пункт - палатка. Какво проверяват? . 0| 3128 |09.10.2024 Местят конфискуваните коли на пияни и дрогирани шофьори в Долни Богров

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads