Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 5576 | НОВИНИ

Кюстендил отбелязва празника си

Кюстендил отбелязва празника си
Днешният ден е празник на град Кюстендил. Той е известен като "Кюстендилска пролет" и е обявен с решение на Общинския съвет от 1965 г. Чества се официално от 1966 г. по повод настъпването на пролетта.
 

Празникът е неработен ден за кюстендилци и ще бъде отбелязан с тържествена програма на пл. "Велбъжд".
Кюстендилската публика ще бъде подгрявана от Миро, Нина Николина и Калин Вельов, Ваня Костова, Румяна Попова, местни кюстендилски състави и група "Сребърни криле" от бивша Югославия, които ще изнесат грандиозен концерт на 21 март в 18.30 часа на площада.

Премиерът Сергей Станишев и министърът на здравеопазването д-р Евгений Желев ще посетят Кюстендил за празника на града. Двамата ще открият три обновени болнични отделения – детско, по неонатология и по образна диагностика в МБАЛ „Д-р Никола Василиев” АД, която вече разполага и с нов компютърен аксиларен томограф. Отделенията са били ремонтирани със средства на Министерството на здравеопазването и по проект за енергийна ефективност. Общият размер на направените инвестиции е над 2 млн. лв.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Днес отбелязваме Деня на българската адвокатура 2| 5927 | Днес отбелязваме Деня на българската адвокатура Чия "троянска" е по-блага, надпреварват се на Празника на сливата 1| 7198 | Чия "троянска" е по-блага, надпреварват се на Празника на сливата Отбелязваме Голяма Богородица и Деня на спасението 0| 5121 | Отбелязваме Голяма Богородица и Деня на спасението Банкя празнува празника на минералната вода 0| 6885 | Банкя празнува празника на минералната вода

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads