Реклама / Ads
2| 3160 |04.07.2023 НОВИНИ

На косъм от трагедия: ”Летяща” кофа с цимент едва не уби дете и баща в центъра на София

.
Източник: стопкадър
На косъм от трагедия в центъра на столицата се размина мъж и дъщеря му, след като кофа с цимент полетя от шестетажна сграда и се приземи в краката на детето.
 

Инцидентът е станал на улица „Дякон Игнатий“.

 

Бащата и детето се отървават само с уплаха и материални щети по автомобила си.

Бащата Георги Вълчев обясни, че в понеделник били по задачи и чакали майката. Трябвало да останал до колата за 5 минути. Бащата усетил, че нещо прелита около него и дръпнал детето към него и тогава кофата с цимента паднала. „Това много оживена улица, по която минаваме всеки ден“, заяви бащата.

 

По думите му не е било обозначено, че се извършват ремонти дейности. „Никой от работниците не се показа да провери какво е станало“, каза Вълчев.

 

Той извикал полиция. Служителят на реда се качил до последния етаж на сградата и свалил строителите. Вълчев обясни, че свалените строители били двама младежи, които казали, че били горе „само да забъркаме нещо, да замажем“. След това дошъл шефът им и им се скарал.

 

Началникът на инспектората Николай Каменов обясни, че са установили извършителите  и са съставили акт. Написали протокол да се прекратят монтажните работи.

 

„Тече проверка, установяваме с етажната собственост, за да видим какъв ремонт са правили. Ако има нарушения, ще бъдат наказани. Повечето от текущите ремонт не са от разрешителен режим“, заяви арх. Николай Христов, зам.-кмет на район „Средец“. По думите му отговорност за инцидента ще поемат извършителите.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2902 |27.09.2024 След като камион затисна пешеходци в тирове и ги уби: Били паркирани неправилно . 0| 2844 |03.08.2024 Дете е прегазено от почистваща машина на плажа в Созопол, с опасност за живота е . 8| 4575 |02.05.2024 Експерт: Валежите не са причина за рухването на "Струма" . 6| 6217 |31.08.2023 Откриха бащата на детето, което реди павета в София

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads