Реклама / Ads
22| 7092 |05.09.2020 НОВИНИ

Мая Манолова: Ето така изглежда ”щадящата тактика” на СДВР

.
Така изглежда ”щадящата тактика” на СДВР. Показваме снимки на ранени и бити по време на протестите в последните два дни хора, които адвокатите Минчо Спасов, Росен Рашков, Полина Велчева и аз защитавахме при арестите им в полицейските управления в столицата две денонощия - Първо, Трето, Пето, Седмо и Девето. Повечето от задържаните протестиращи - млади, активни и образовани по никакъв начин не са участвали в провокациите, а са арестувани и бити.
 

На повечето от тях вместо властта да каже "Браво" за гражданската позиция, бяха повдигнати обвинения за хулиганство по чл. 325, ал. 2 от Наказателния кодекс, за което е предвидено до 5 години лишаване от свобода. Сред тях са лекари, журналисти, IT-специалисти, мениджъри, работещи в България и в чужбина. Разбира се, тези скалъпени обвинения няма да издържат в съда, нито младите хора ще бъдат пречупени. Но кой ще компенсира тревогите на родителите, на семействата, на близките на задържаните, на бременната съпруга на Атанас?


Ще огласим тези случаи и ще съдействаме задържаните да защитят правата си по съдебен ред и пред европейските институции.


Не показваме на този етап ранените с шевове и операции, правени в болниците. Нашите колеги адвокати ще ни осигурят още снимки от "щадящата тактиката" на МВР. Насилието ще приключи, когато Борисов подаде оставка. Борисов, иди си с мир!"




f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 3855 |09.02.2024 Трябва ли изобщо „момче от системата“ да е начело на МВР? . 85| 9400 |02.09.2020 Бомби на протеста в София, има ранени, бити и задържани /видео/ . 7| 6572 |07.08.2020 Протестиращи за акцията с палатките: Изманипулираха ни, нарушиха ни правата . 29| 25678 |26.07.2020 Адвокат направи на пух и прах ГЕРБ-жени заради двойния им аршин срещу насилието

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads