Реклама / Ads
1| 4561 |19.01.2015 НОВИНИ

Митов иска помощ от ЕС за външните ни граници

.
Даниел Митов
Европейският съюз е единен и потвърди анализа си, че не са налице трайни условия да се ревизират санкциите срещу Русия. Крим не може да бъде изключен от санкциите, защото е анексиран нелегитимно и на това мнение са всички министри на Европейския съюз.
 

 Това заяви българският външен министър на Даниел Митов на среща с журналисти в Брюксел след първото заседание на Съвета на външните министри на Европейския съюз, цитиран от Фокус.

 

Според него трябва да се провежда периодичен преглед на отношенията с Русия от гледна точка на ефективността на прилаганите санкции така и с оглед на възможностите за споделяне на тежестта в смисъл на компенсации на загубите в най-засегнатите държави-членки. Според него един стратегически диалог в рамките на Европейския съюз за преформатиране на европейската политика към диалога Русия – Европейски съюз, трябва да бъде проведен.

 

 Външните министри са категорични, че за разширяване на диалога с Русия изрично трябва да се изпълнява споразумението от Минск и е необходима, за да има деескалация на конфликта в Източна Украйна. Другият важен проблем, който министрите разглеждаха е борбата с тероризма, за което също обединиха позиции. Относно това, че държавите –членки е необходимо да подобрят и засилят диалога със страните от Близкия Изток и Северна Африка, както и да засилят контрола по външните граници на ЕС. Министър Даниел Митов настоя изрично за това ЕС да има по-сериозни ангажименти под формата на партньорска намеса и помощ.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 37 |19.12.2025 bTV извънредно за Цънцарова и Йочев – не са уволнени . 0| 127 |19.12.2025 Макрон: Европа ще трябва да възобнови диалога с Путин . 0| 238 |19.12.2025 „Русия иска да отреже Бесарабия и да грабне Одеса“. Украинската българска общност предупреждава . 0| 242 |19.12.2025 QR кодът като заплаха: ГДБОП разби група за източване на банкови карти

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads