Реклама / Ads
3| 5174 |25.08.2009 НОВИНИ

МРРБ прати 60 проекта във фризера

.
Министерството на регионалното развитие и благоустройството замрази 60 проекта и временно спря строително-монтажните работи по тях. Те са в областта на водоснабдяването и канализацията и благоустройствените дейности.
 

Причината за стопирането на проектите е, че общата им стойност надвишава осигурената от държавния бюджет сума за финансиране, съобщават от министерството.

42 от тези 60 проекта са в сектора водоснабдяване и канализация, които се изпълняват на територията на 32 общини, другите 18 са в областта на благоустройствените дейности, планирани за изпълнение в 11 общини. Сред тях са Сливен, Благоевград, Кърджали, Шабла, Видин и др.

Временното замразяване на работата по проектите се налага във връзка с инструкциите на Министерството на финансите за ограничаване на разходите в бюджета. В момента в МРРБ се извършва анализ на непосредствената нужда за хората от изпълнението на проектите. След приклюване на анализа, проектите ще бъдат разделени в категории според това дали спирането им крие риск за здравето или живота на хората, дали могат значително да подобрят средата на живот в населените места или напротив и за тях няма осигурено финансиране. Спирането на строително-монтажните работи цели да се предотврати натрупването на излишни разходи, които държавата няма да може да плати. С тези мерки ще се прекрати и практиката фирмите да работят без ясна представа кога ще си получат дължимите суми.

Ще се търси оптимален вариант, при който да се финансират максимален брой проекти с наличните средства.
Приоритетно ще получат подкрепа проекти, чието спиране може да застраши живота или здравето на хората и/или които са с доказана ефективност.

Министерството на регионалното развитие и благоустройството ще информира всички общини и изпълнители, засегнати от временното стопиране на проектите.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1672 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 1| 1803 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 0| 2146 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение . 3| 1930 |19.12.2025 Възможните дати за предсрочни избори – 22 март, 29 март или 5 април

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads