Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
48| 3921 | НОВИНИ

Надежда Нейнски: Правоприлагането е фундаменталният проблем на българското общество

Надежда Нейнски, бивш министър на външните работи
Надежда Нейнски, бивш министър на външните работи Източник: Стопкадър: Нова телевизия
Както казват юристите, въпросът не е в размерите на наказанието, а в това то да бъде извършено. В България има достатъчно закони, но проблемът е, че те не се прилагат. Правоприлагането е фундаменталният проблем на българското общество. Това възбужда основателният гняв на обществото. Ако законът се прилага, той се прилага на за всички.
 

Това заяви пред Нова телевизия бившият министър на външните работи Надежда Нейнски.

 

По думите й домашното насилие представлява един огромен и особено видим проблем. Според нея някои го свързват и с пандемията от COVID-19.

 

"Това, което се вижда на повърхността, е само върхът на айсберга. Институциите дълго време са си затваряли очите. Трябва да се обърне огромно внимание и на това, което се случва в училища. Виждаме как деца бият деца. Често политиците си играят със страховете и гнева на хората", отбеляза Нейнски.

 

"Недоверието в начина, по който функционира държавата, е основната причина за гнева в обществото. Това до голяма степен води до компрометиране на демократичния модел. Тогава започва носталгията за силната ръка. Пораждат се ужасни модели на силова разправа", алармира тя.

 

Бившият министър на външните работи посочи още, че ние сме потънали толкова много в битовите си проблеми, че на практика хората се интересуват единствено да имат сигурност в своето ежедневие.

 

"Много трудно е да обясниш в Генерал Тошево, че проблемът е фундаментален. В обществото трябва да се изтърпи нетърпимост към такива прояви. Близо 70% от населението не смята, че има проблем да забогатяваш чрез мошеничество. Налагат се определени модели на поведение, които след това подрастващите имитират", каза още тя.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
С промяна и с нова надежда: На 6 август Българската православна църква чества Преображение Господне 0| 3981 | С промяна и с нова надежда: На 6 август Българската православна църква чества Преображение Господне Надежда Ковачева за съдебния лекар, изготвил експертизата на Дебора: Може накрая да излезе прав 3| 5085 | Надежда Ковачева за съдебния лекар, изготвил експертизата на Дебора: Може накрая да излезе прав Обнадеждаващо: Пожарите в Хасковска област са потушени и под контрол 0| 3260 | Обнадеждаващо: Пожарите в Хасковска област са потушени и под контрол Надежда Нейнски: Путин иска да превърне Черно море в руско езеро 15| 3963 | Надежда Нейнски: Путин иска да превърне Черно море в руско езеро

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads