Реклама / Ads
15| 11471 |27.09.2011 НОВИНИ

Несебърският кмет се спаси от Темида – имал имунитет

.
Ден след като прокуратурата повдигна обвинение на кмета на Несебър Николай Димитров, то бе оттеглено от обвинението. Причината е, че Димитров е отново кандидат за кмет и според закона има имунитет.
 

  

Вчера от Окръжна прокуратура- Бургас обявиха, че Димитров е привлечен като обвиняем, защото е дал право на строеж на 12 души, без да има решение на Общинския съвет. Законът предвижда наказание за такова деяние от 1 до 8 години затвор и отнемане на правото за заемане на държавни и обществени длъжности.

Според чл. 37 от Закона за общинска собственост „Право на строеж върху имот – частна общинска собственост се учредява след решение на Общинския съвет от кмета на общината чрез публичен търг или публично оповестен конкурс и съобразно предвижданията на влязъл в сила подробен устройствен план“.

 

Не е необходимо да съм обвинен в нещо, за да идвам (в следствието в Бургас – б.р.). Често ми се налага да идвам тук“, коментира вчера несебърският градоначалник пред репортер на ТВ 7, като се опита да избегне всякаква среща с журналистите.

 

Това е вторият кмет на града, срещу когото започва разследване за злоупотреби. Припомняме, че през 2007 г. Николай Трифонов не довърши мандата си, след като изненадващо беше назначен на служба в консулството ни в Одеса, дни след като срещу него започна разследване.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 5706 |01.11.2019 От ареста несебърският кмет постави неразрешим казус пред юристите . 1| 4717 |22.10.2019 ЦИК даде съгласие кметът на Несебър да бъде арестуван . 7| 6539 |16.04.2014 Запорираха имоти на кмета на Несебър . 3| 5448 |11.02.2013 Кметът и гл. архитект на Несебър - обвинени за "Дюнигейт"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads