Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 4019 |31.05.2022 НОВИНИ

Никой няма да официализира търговията с кръв, твърди адв. Петрова

.
Адв. Мария Петрова Източник: БГНЕС
”Никой няма да официализира търговията с кръв. Това противоречи не само на закона, а и на принципите, че ние даряваме тази безценна течност. Това, което се опитва да направи държавата, е да повиши стимулите, така че да даде възможност на донорите да са по-активни в донорските ситуации, ако здравословното ни състояние го позволява. Недопустимо е да се говори за легализация на продажба на кръв. Това би било пагубно за тази държава”, заяви адвокатът по медицинско право д-р Мария Петрова пред Bulgaria ON AIR.
 

По думите ѝ ключовото за тази "форма на търговия" е фактът, че това е безценен продукт, който не достига. 

 

"Имаме ли нужда от кръв, държавата трябва да я осигури. Центровете по трансфузионна хематология не са добре финансирани и работата в тях определено куца", допълни д-р Петрова.  

 

"Липсата на кампании и добра информация не могат да бъдат компенсирани с тонизираща храна", заяви още д-р Петрова. 

 

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 5544 |30.10.2024 Адвокат Мария Петрова: Акцията на полицията в Онкодиспансера във Враца е акция по сплашване . 16| 3510 |21.10.2021 Адв. Петрова: Въведохме мярка, която отново стимулира разпространението на фалшиви сертификати . 5| 4132 |08.06.2021 Мария Петрова: Виновните за трафика на органи да понесат отговорност . 5| 5829 |10.11.2020 Адв. Мария Петрова: Част от мерките противоречат на законодателството

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads