Реклама / Ads
12| 9216 |28.07.2014 НОВИНИ

Обличат военните с нови униформи

.
Военните ще бъдат облечени с нови униформи до 2015 г. Това каза в Асеновград генерал-майор Андрей Боцев, командир на Сухопътни войски.
 

 

По думите му към момента по повечето спецификации е постигнато съгласие в спецкомисията, направени са и двуразови изпитания и констатираните на тях слабости са отстранени, отбеляза БТА.  Целта ни е униформата да бъда максимално удобна, допълни генералът. Той смята, че всички видови войски в армията трябва да бъдат облечена с една и съща униформа, но и сега, допълни той, ще се спазят традициите що се отнася до ВВС и ВМС. С една униформи обаче българските военнослужещи ще бъдат в задграничните мисии, каза още командирът на СВ и добави, че новата униформа няма да натовари допълнително финансово МО.

 

 Като приоритет на командването на Сухопътни войски ген. Боцев посочи подготовката и участието в трите мисии, където БА има свои представители и това по думите му не се разминава с приоритетите на предишните командири. Основно според него ще се работи за поддържане на способностите, които има армията в момента и надграждането им на база поетите ангажименти пред партньорите от НАТО. Ген. Андрей Боцев връчи заповед на министъра на отбраната за встъпване в длъжност на новия командир на четири артилерийски полк в Асеновград.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 3483 |05.02.2025 Министър Запрянов: Отчитаме до петкратно увеличение на кандидатите за военна служба за войнишкия състав . 1| 3393 |10.01.2025 Близо 140 млн. лв. е инвестирало МО през 2024 г. за военни бази - най много са отишли за авиобаза "Гр. Игнатиево" . 1| 3496 |18.12.2024 147 български военнослужещи ще посрещнат Коледа и 2025 на мисии зад граница . 3| 3028 |13.12.2024 Силовият министър иска 2,5% от БВП за отбрана в Бюджет 2025

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads