Реклама / Ads
0| 5340 |09.05.2016 НОВИНИ

Обвиниха 53-годишен мъж за убийството на брат си

.
Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем 53-годишен мъж Стефан Ц. от гр. Николаево за убийство на брат си.
 

През месец юни 2015 г. е бил подаден сигнал за изчезването на Илия Ц., на 41 г. от гр. Николаево, който е бил обявен за общодържавно издирване и е започнало досъдебно производство. На 14 декември 2015 г. в землището на с. Зимница, общ. Николаево, са били намерени кости от човешко тяло и дрехи. Назначена е била ДНК-експертиза. Според заключението на вещите лица костите и дрехите са били на изчезналия Илия Ц. Установено е, че смъртта е настъпила вследствие на огнестрелна рана в областта на гърдите. След проведени  действия по разследването е установено, че извършител на деянието е брат му Стефан Ц., който е бил задържан на 3 май 2016 г. и е привлечен като обвиняем. 

 

Според събраните доказателства, на 1 април 2015 г. в гр. Николаево, обл. Стара Загора, обв. Стефан Ц. умишлено е умъртвил брат си Илия Ц. с незаконно притежавано от него оръжие – преправена ловна пушка. Той го прострелял в гърдите и на следващия ден изхвърлил трупа му в река Тунджа. По данни на разследването това се е случило след многократни скандали между двамата.

 

Обв. Стефан Ц. е направил пълни самопризнания. Проведен е следствен експеримент, при който обвиняемия е посочил механизма на убийството и мястото, където впоследствие е изхвърлил трупа. На 5 май 2016 г. Окръжен съд-Стара Загора по искане на прокуратурата е наложил мярка за неотклонение „домашен арест“  спрямо Стефан Ц. заради влошеното му здравословно състояние.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3407 |14.08.2023 Заради пари бил разчленен мъжът, чиито останки намериха из София. Извършителят - близък приятел . 0| 4179 |07.11.2022 Удушвачът на Евгения отива на съд, баща му планирал убийството . 0| 4453 |27.07.2016 Отличничка от елитно училище убила мъжа, защото я изнасилил . 4| 5955 |27.08.2009 Затворник заподозрян за убийството в Северен парк

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads