Реклама / Ads
1| 5391 |15.09.2009 НОВИНИ

Обвиниха шофьора, убил 18 души край Ямбол

.
Делото за катастрофата край местността Бакаджик на 28 май, при която автобус прегази и уби 18 души, ще влезе в съда до 10-15 октомври, съобщи окръжният прокурор на Ямбол Георги Ханджиев, съобщава Дарик радио.
 
Вече е повдигнато обвинение срещу шофьора на автобуса, приключили са всички експертизи. В момента са предоставени материалите по делото на обвиняемите и техните адвокати и до седмица те ще се запознаят с тях.

На 61-годишния Господин Господинов, който управляваше автобуса-убиец, е предявено обвинение за причиняване в пияно състояние на пътнотранспортно произшествие, вследствие на което са загинали 18 души. Кръвната проба на водача, взета непосредствено след катастрофата е показала 0,6 промила алкохол. Автотехническата експертиза на автобуса е доказала неизправност в спирачната система. Собственикът на автобуса Слав Славов е обвинен за причиняване на смъртта на повече от едно лице поради немарливост.

Към момента от прокуратурата няма да искат мярка за неотклонение на шофьора. Собственикът на автобуса остава под домашен арест.

Frognews.bg припомня, че 18 души станаха жертва на катастрофа с автобус край Ямбол на връх Спасовден. Ранени бяха 14 души. Място на трагичния инцидент стана местността Бакаджик, където стотици се бяха събрали за най-големия събор на тракийските дружества у нас. Катастрофиралият автобус "Чавдар-Сетра" е на 20 години, но преди да потегли по пътя от „Дружба" към Ямбол е минал на преглед, при който е установено, че е технически изправен. В него пътуваха 19 души от Дома за стари хора в Ямбол.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1374 |16.12.2025 След Брекзит: Великобритания отново се присъединява към „Еразъм“ . 0| 1594 |16.12.2025 Държавите на първа линия искат средства от ЕС заради заплахата от Русия, България е сред тях . 1| 1836 |16.12.2025 Какво се знае за Ник Райнер – сина, арестуван за смъртта на режисьора Роб Райнер? . 2| 1824 |16.12.2025 ЕС налага такса от 3 евро за евтините пратки от Temu и Shein

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads