3| 4129 |30.08.2023 НОВИНИ

Първи обрат от 0 на 2 за Григор Димитров, продължава напред

.
Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа една от най-впечатляващите победи в своята професионална кариера в ATP тура, след като тази вечер трябваше да прави обрат от 0:2 сета за първи път в кариерата си и да спасява три мачбола на старта на US Open.

Първата ракета на България пречупи 115-ия в световната ранглиста Алекс Молчан с 6:7(9), 6:7(5), 6:1, 7:5, 7:6(9) за 4 часа и 40 минути игра на корт №7 в Ню Йорк. Двубоят премина през много обрати, като в последния сет Гришо губеше с 2:5, но съумя да върне пробива и да вкара мача в супертайбрек. В него се стигна до идентична ситуация, в която Молчан разполагаше с два мачбола при 7:9, но самият той не издържа пред физическите си лимити и загуби следващите четири точки.

. 0| 3847 |29.08.2023 WINBET за първи път предлага ранно изплащане на залози за брой вкарани голове . 0| 3895 |28.08.2023 ЮИДП с иновативна система за извоз на дървесина за първи път в България . 0| 3905 |28.08.2023 Запалена цигара може да е причинила първия взрив на бензиностанцията в Румъния . 22| 5674 |26.08.2023 Защо Ваня Григорова се включва в надпреварата за София?