Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 5087 | НОВИНИ

Пътна полиция подхвана шофьорите за дрога и всичко останало

Пътна полиция подхвана шофьорите за дрога и всичко останало
В ход е специализирана полицейска операция на територията на цялата страна, насочена към водачите, които управляват под въздействие на алкохол, наркотични вещества, с превишена скорост, както и не ползват обезопасителните системи на автомобила.
 

Започват засилени проверки и контрол на движението след премахване на КПП-тата. Това каза Николай Крушарски от „Пътна полиция“ към СДВР на брифинг на магистрала „Тракия“ на изхода от София.

 

„Започват проверки в цялата страна. Ще се следи за водачи, които управляват моторни превозни средства под въздействието на наркотични вещества и алкохол и такива, които шофират с превишена скорост. След премахването на КПП-тата се наблюдава интензивен трафик и всичко ще се следи. В последните дни имаше много тежки катастрофи. Това е една от причината да засилим контрола“, поясниха органите на реда, цитирани от Дарик.
 

От полицията отчитат, че тежките пътни произшествия по време на извънредното положение са били много по-малко. „За 2 месеца са станали с 317 по-малко тежки катастрофи в сравнение с 2019 г.“, поясниха от „Пътна полиция“.

Органите на реда ще следят за нарушители основно на автомагистралите, междуградските пътища и основните булеварди.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Фалшив призив за протест събра полицията пред Парламента 10| 6314 | Фалшив призив за протест събра полицията пред Парламента КПКОНПИ подхвана шефа на РЗИ-Кърджали заради конфликт на интереси 1| 4912 | КПКОНПИ подхвана шефа на РЗИ-Кърджали заради конфликт на интереси Богдан Милчев: Пътната безопасност в България се управлява през телевизора 6| 6386 | Богдан Милчев: Пътната безопасност в България се управлява през телевизора ВСС подхвана Лозан Панов за стопанисването на Съдебната палата 3| 5066 | ВСС подхвана Лозан Панов за стопанисването на Съдебната палата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads