1|
4466
|14.05.2018
НОВИНИ
Пламна ново огнище на Ебола в Конго, 19 души вече са починали

В Демократична република Конго са отчетени 39 вероятни и потвърдени случаи на ебола между 4 април и 13 май, предаде Ройтерс, като се позова на днешно съобщение на Световната здравна организация (СЗО).
Починали са 19 души. В изявлението се посочва, че 393-ма души, контактували с разболели си хора, са поставени под наблюдение. СЗО има готовност да изпрати 4000 ваксини в Конго.
Новата вълна от ебола все още не може да бъде определена като "събитие с международно значение за общественото здраве" и не се налага създаването на извънреден комитет на СЗО по случая. При последното разразяване на болестта от декември 2013 г. до юни 2016 г., главно в Гвинея, Либерия и Сиера Леоне, починаха над 11 000 души по данни на СЗО.
Моля, подкрепете ни.






Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads