0| 4186 |14.08.2016 НОВИНИ

Победи на българския бадминтон в Рио

.
Линда Зечири
Българската бадминтонистка Линда Зечири започна с победа участието си на олимпийския турнир в Рио 2016. В мач от Група „D“ Зечири се наложи с 2:0 над Сабрина Жаке от Швейцария.Габриела и Стефани Стоеви завършиха с победа участието си на олимпийските игри в Рио де Жанейро. В последния си мач от Група „D” и въобще на Олимпиадата сестрите се наложиха с 2:0 над германките Йохана Голишевски и Карла Нелте.

Българката спечели първия сет с 21:17, а втория с 21:15. И двете части продължиха по 19 минути. Така Линда Зечири се изравни в класирането с британката Кристи Гилмор, която също победи Жаке.

В предстоящата нощ е двубоят между Зечири и Гилмор, който ще определи победителя в групата, който ще играе на осминафиналите срещу победителката от Група „С“.

Сестри Стоеви спечелиха с лекота първия сет с 21:14, но във втория трябваше да правят обрат, за да стигнах до успеха с 21:19.

Така шампионките от Европейските игри в Баку през 2015 година завършват на трето място в групата и напускат олимпийската надпревара с една победа и две загуби.