Реклама / Ads
0| 4532 |09.08.2016 НОВИНИ

Политолог: Ердоган за нула време може да докара 20 000 души в Одрин

.
Русия е много важен партньор за Турция, коментира политологът Борислав Ангелов по БНР. Той подчерта, че това е първото посещение на Ердоган след преврата:
 

Не мога да кажа, че Ердоган ще е големият губещ. Да, Турция е склонна на повече отстъпки, но това все пак е разговор между две големи държави, при които когато има отстъпки, те винаги се правят с цената на нещо.

 

Ердоган и Гюлен са две страни на една и съща монета. И от двете злини по-малката злина, която се очертава, е тази на Ердоган, поне на този етап, смята още политологът.

 

Според него след днешната среща няма да има толкова голямо сближаване между двете страни: Това ще бъде опит на Турция да върне отношенията на старата позиция. Но нещо чак толкова голямо няма да се получи.

 

Европейският съюз е зависим от Анкара изключително много, смята Борислав Ангелов: Защото козът, който има Ердоган, е много голям с бежанската вълна, която може да направи. За нула време може да докара 20 000 души в Одрин и целият Европейски съюз да започне да се притеснява и България да бъде поставена под изключително голям натиск. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 9684 |26.08.2016 Огнян Минчев: Паднат ли визите милиони кюрди ще бъдат изтласкани в Европа . 0| 4088 |15.08.2016 Юмер: Много турци със задгранични паспорти у нас са силно притеснени . 1| 6133 |21.07.2016 Димо Гяуров за Фрог: Путин и Ердоган борят заедно изолацията си . 7| 5425 |23.05.2016 7 млн турци няма да минат през България, засега

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads