Реклама / Ads
6| 4168 |01.12.2021 НОВИНИ

Преди дни Комитова разбрала, че фаталният участък на „Струма” не е магистрала, а „обикновен широк междуградски път“

.
Виолета Комитова Източник: стопкадър, Нова телевизия
Допреди няколко дни не знаех, че участъкът на „Струма”, на който стана тежката автобусна катастрофа, не е магистрала, а обикновен, широк междуградски път. С просто око всички виждаме един хубав път. Но с просто око не можем да усетим наклоните по него. Това заяви пред Нова телевизия регионалният министър Виолета Комитова по повод проверката на участъка Драгичево – Долна Диканя, където загинаха 45 северномакедонски граждани.
 

„Пътят няма Акт 16, защото не са завършили отчуждителните процедури. По проект това е път Е-79, с максимално позволена скорост от 90 км/ч. Това не е скоростен път, не е и магистрала”, допълни тя в отговор на въпрос защо скоростта в тази отсечка е вдигната на 120 км/ч.

 

По думите й проверката на пътищата трябва да бъде системен процес, който да отчита опасните зони и местата с дефекти, за да може те да се ремонтират и рехабилитират.

 

„В моя мандат не съм имала възможност да обиколя тези участъци”, призна министърът.

 

Тя каза още, че мантинелата във фаталния участък е била в нормите, важащи към момента, в който тя е монтирана.

 

„На мястото има знаци за чешмичка и за скорост, който е възможно да е паднал преди месеци. Агенция „Пътна инфраструктура“ предприе действия да възстанови мантинелата. Най-голямата ни слабост обаче е маркировката. Положена е само средната осева линия”, уточни Виолета Комитова.

 

По отношение на зимното почистване министърката бе категорична, че има достатъчно средства, с които може да бъдат погасени и стари задължения към снегопочистващи фирми.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3351 |14.06.2024 Разрешиха довършването на "Струма" извън Кресненското дефиле . 19| 6363 |01.12.2021 Арх. Шишков: Държавата е живеела в паралелен свят. Законите не са се спазвали . 14| 7034 |27.11.2021 Министър Комитова вижда „нещо много странно“ с пожара в автобуса на „Струма“ . 5| 6535 |23.11.2021 Русинова: Адът на ”Струма” може да се случи по всички български пътища

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads